להכיר את השיניים שלנו: הניבים

מהם הניבים? מה התפקיד שלהם ומה מייחד אותם בפעולות קבוצות השיניים השונות שלנו?

שלום חברים,

נסו לענות בצורה אינסטינקטיבית: כיצד נקראת השן הצדדית העליונה בפה שלכם, מה תפקידה ומה מייחד אותה. זה לא יהיה סיכון גדול לומר שחלק לא קטן מכם לא יידע חלק ניכר מהתשובות. מסתבר שלמרות שהשיניים שלנו הן חלק בלתי נפרד משגרת היומיום, עדיין אנחנו לא מודעים לשמות, לסוגים ולפעולות שהן מבצעות. 

הטיפים השבועיים שלנו יתמקדו בזמן הקרוב בהכרה קרובה יותר של 4 משפחות השיניים שמרכיבות את חלל הפה שלנו, כאשר הפעם נתמקד בניבים.

מבין ארבעת סוגי השיניים הקיימים, הניבים הם בעלי המספר המועט ביותר בחלל הפה – ארבעה. הייחוד שלהם הוא במראה החיצוני: מושחזים, חדים וארוכים מיתר השיניים – דבר שגם שבא לידי ביטוי בתפקיד היעיל שלהם: חיתוך וביתור של המזון לחתיכות קטנות. כלומר, הניבים משלימים את פעולות החיתוך הראשונות, שכבר בוצעו ע"י המלתעות.

מישוש קל של ניבים, מספיק כדי לעמוד מקרוב על המבנה השונה שלהם מיתר השיניים, שהן לרוב בעלי שפה שטוחה, ולהבין כיצד השינון של ניבים משפיע על תהליך ריסוק המזון בצורה יעילה יותר.

הם ממוקמים לצד השיניים החותכות הצדדיות, שני עליונים ושני תחתונים, במיקום מקביל זה לזה. הסימטריה בין השפה העליונה והתחתונה, מבטיחה חיתוך שווה יחסית המתבצע בצורה בו זמנית, כך שאין הרגשה שניבים מסוימים עושים יותר או פחות עבודה מן הניבים האחרים.

אם מרחיבים את השימוש בניבים למסגרת של עולם היונקים, הרי שזהו כלי תקיפה מרכזי המשמש טורפים במהלך ציד או תקיפה. לשם ההמחשה, ינסו אוכלי הבשר שבינינו להיזכר ברגע הראשון שבו נגסו בחתיכת סטייק עסיסית: בצורה אוטומטית לחלוטין, יינעצו הניבים בבשר על מנת להופכו לחתיכה קטנה יותר לבליעה ולעיכול. מהבחינה הזו, הניב הופך גם לחשוב במניעת סכנת ההיחנקות. ככל שייעשה בהם שימוש בתהליך הלעיסה, כך תהיינה חתיכות המזון קטנות יותר, ויובטח עיכול זורם ונוח יותר לאדם האוכל.

הניבים אם כך, אחראיים לתפקיד החשוב של "ביסים" קטנים ונוחים יותר לעיכול נכון ובריא יותר. בואו וניתן להם את הכבוד וההכרה המגיעים להם. בעיקר, בואו ונשמור עליהם.