לא פוחדים לדבר

ריח רע מהפה הוא סיוט אמיתי: המבטים מהסביבה, בעבודה ואפילו במשפחה – גורמים לנו לרצות לאטום את הפה. עדיין, זו לא גזירה. יש מה לעשות.

לפעמים מבטים יכולים להפיל אנשים. זה קורה כשכועסים, כשאוהבים וגם כשנמצאים לידך אנשים שנאלצים להריח את הרוח הבואש שיוצא לך מהפה. חלקם ירמזו לך בעדינות, חלקם פשוט לא יתאפקו ויאטמו את הפה והאף ויתרחקו בהפגנתיות בקרבתך. לא נעים. עכשיו אתה עושה הכל כדי לדעת כיצד מתמודדים עם ריח רע מהפה.

בחלק מהמקרים אתה מודע לכך שיש לך בעיה כרונית של ריח רע מהפה, אבל בחלק מאוד גדול מהמקרים, אתה לא. זהו המצב הכי לא נעים שיש: הסביבה סובלת, מקבלת עליך רושם לא הכי חיובי, ואתה מצידך בתום לב ממשיך עם המצב הקיים מבלי לטפל בו.

איפה ולמה זה קורה?

הנה גילוי מרעיש: ריח רע מהפה נגרם בגלל חיידקים הנמצאים שם. מפתיע, נכון? אלו חיידקים היושבים בחלל הפה שלנו ומפרקים שם חלבונים באופן קבוע.

פירוק החלבון גם גורם לריח הלא נעים. הריח יכול למצוא ביטוי בשיניים, בחניכיים וגם בלשון שלנו שמהווה מרבץ נוח לחיידקים.

הקרקע הנוחה ליצירת הריח הרע היא כמובן לאחר אכילת מזון שנכנס לחלל הפה, אבל לא רק: גם מצב של צום מאוכל ושתייה היוצר יובש בפה – גורם לריח מאוד לא סימפטי.

ריח רע מהפה נובע לעתים תכופות, לא רק בגלל חוסר היגיינה, אלא בגלל מחלת חניכיים כרונית, הנקראת: פריודונטיטיס, המחלה מחייבת טיפול מקיף אצל פריודונט ושיננית.

ה-שאלה: אז כיצד מתמודדים עם ריח רע מהפה?

שטיפה וצחצוח שיניים

הפיתרון הכל כך סטנדרטי מתאים כמובן גם כאן.

הסרת שאריות מזון שמהם נהנים כל כך החיידקים שבפה שלנו, היא חשובה מאוד בסילוק ריחות רעים. חלק מהצחצוח הוא כמובן העברת חוט דנטלי בין השיניים לסילוק שיירי מזון.

ניקוי הלשון

הברשה עדינה של הלשון שלנו היא חלק שמשום מה מזניחים בשלב הצחצוח, וחבל שכך.

רוב מברשות השיניים מצוידות במנקה לשון. גם אם לא, ניתן לרכוש בכל אחת מרשתות הפארם מנקי לשון עדינים.

הם מסייעים בהסרת שכבות שכאמור משמשות כקרקע מאוד נוחה לאותם חיידקים האחראים ליצירת ריח רע מהפה שלנו.

שתיית מים

בעיית הריח הנובעות כתוצאה מיובש בפה (וכמובן שלא רק היא) מחייבת אותנו לשתות הרבה כוסות מים. לחידוד סילוק בעיית הריח, ניתן להוסיף למים כמה נגיעות של לימון המסייעות גם הן בתהליך השטיפה והפגת הריח.

שטיפת מי פה

פעולה משלימה חשובה להסרת ריחות רעים. שטיפות הפה בעלות המנטול מכילות חומרים הדוחים ריחות לפרקי זמן משתנים.

היא תורמת לנשימה יותר רעננה ולהפוגה, גם אם זמנית, של ריחות רעים.

ואם כל זה לא עוזר?

כל הפתרונות שהוזכרו, מהווים מענה טוב לשאלה: כיצד מתמודדים עם ריח רע מהפה.

אם מדובר בבעיית ריח רע כרונית מהפה, הם לא יספיקו. זה יכול להיות כתוצאה משן שהשחירה, או שן בינה כלואה שלא ניתנת לנגישות ולניקוי ולכן גם משמשת כמקור ריח רע מהפה. אלה מחייבים פנייה שלנו אל רופא השיניים. רצוי רופא מומחה היודע בדיוק מהי הבעיה הספציפית שלנו ומה מקור הריח הרע.

אפשר להתחיל לפתוח את הפה.

זה אפשרי.

לייעוץ בנושא ריחות רעים ולזימון תור אצל שיננית, צרו עמנו קשר.