טיפול בסדציה

טיפולי שיניים בהרדמה או תחת סדציה

אם חשבתם שאתם היחידים שסובלים מחרדת רופא השיניים, טעיתם

כדי להקל על תחושת החרדה או אף לבטלה כליל, ישנה אופציה לבצע טיפולי שיניים תחת סדציה – טשטוש כללי. היתרון העיקרי של שיטת הסדציה – היא בערפול חושיו של הפציינט למען הקלה על כאב אפשרי וחרדה מפניו, אך השארתו בהכרה.

וזו לעומת הרדמה כללית שבה הפציינט למעשה מורדם ומנותק מסביבתו בזמן הטיפול. שיטת הסדציה מאפשרת נגישות מקסימלית לכל נקודה ונקודה בחלל הפה של הפציינט, מקצרת את זמני הטיפול ומבטלת את הצורך בהפסקות יזומות של הרופא לצורך שטיפת פיו של הפציינט בזמן הטיפול (במקום זה מופעל מכשיר "הסקשן" – משאבת הרוק ונוזלי חלל הפה – באופן קבוע).

לשיטת הסדציה מספר דרגות. קביעת דרגת או רמת הסדציה נעשית בהתאם לצרכיו של הפציינט. התחושה ש"עוטפת" את המטופל היא של רוגע ונינוחות, במקום החרדה שהייתה אוחזת בו ללא הטשטוש. אבל כאמור, היתרון הגדול של השיטה שהיא מותירה את הפציינט ער ומודע לסביבתו במשך כל זמן הטיפול.

הסמכה לטיפול בשיטת הסדציה

בקליניקה של ד"ר אוסמה, מתבצע הטיפול בשיטת הסדציה על ידי רופא בעל הכשרה מתאימה, המצויד באישור רשמי ומיוחד של משרד הבריאות. פרופסור מוסטפא סמרי – מנהל יחידת ילדים באחד מבתי החולים הגדולים בצפון הארץ – הוא רופא האחראי על תחום שיטת הסדציה במרפאתנו ורק הוא מבצע את הסדציה במטופלים של הקליניקה.

אם יש צורך בשיטת הסדציה העמוקה, יש צורך בנוכחות רופא מרדים, אשר באחריותו מעקב צמוד על תהליך ההרדמה. בסדציה עמוקה, המטופל פשוט שוקע אל שנתו לפני תחילת תהליך הטיפול ואינו חש כאב או תחושות מציקות כלשהן. בכל מקרה, כל הדרגות בשיטת הסדציה מתבצעים אך ורק על ידי רופא מומחה והמוסמך לשיטת טיפול זו.

טיפולי שיניים בהשפעת תרופות מרגיעות ונוגדי חרדה

כל סוגי התרופות המשמשות לטשטוש, מוענקות רק בהצגת מרשם רופא. בדרך כלל מדובר בכדור קטן אשר הפציינט נוטל אותו כשעה לפני הטיפול. תרופה זו מטשטשת את חושיו של הפציינט, מנטרלת את תחושת החרדה ומאפשרת למטפל להעניק עזרה ללא הפרעה. כמו כן, השימוש בתרופה, מאפשר למטפל לבצע מספר טיפולים בעלי אופי שונה, בביקור אחד בלבד. כמובן שישנם מיקרים שבהם יש צורך בביקורים נוספים בקליניקה לצורך השלמת תהליך הטיפול, שימשיך להתבצע בעזרת תרופת ההרפיה הנ"ל.

לפגישת ייעוץ חינם וללא התחייבות

חייגו 04-871-0733 או מלאו פרטים ונחזור אליכם: