השתלת שיניים

תחזיר לכם את החיוך היפה שלכם וללא כאבים. מבוצעת ע"י כירורג מומחה פה ולסתות בכיר ומנוסה.

השתלות שיניים ביום אחד ללא כאבים

בשנות השמונים, כאשר איבד הפציינט את אחת משיניו, הוצע לו כתר חרסינה או תותבת, כפתרון דחוק של הבעיה. מאז, התקדם מדע רפואת השיניים והיום אנו מציעים לכם שתל דנטאל, ותיכף תבינו עד כמה פתרון זה עדיף ומתקדם על פני התותבת, הכתר או שניהם.

השתל הדנטאלי

שתל דנטאלי הוא בעצם שן לכל דבר. הוא מושתל במקום השן הטבעית שניזוקה או נעקרה. השתל הדנטאלי מורכב משולשה חלקים עיקריים:

  • הראשון הוא שתל הטיטניום, המעוצב בצורת בורג מיקרוסקופי, שממש מוברג אל תוך עצם הלסת. טיטניום הוא יסוד שאינו רגיש לסביבתו החומצית של חלל הפה ונשאר לנו רק לאחל לעצמנו אורך חיים המשתווה לאורך חייו של השתל. עד 120!
  • החלק השני הוא המבנה – וזה אותו חלק שניתן לראותו מעל קו החניכיים והוא מהווה את הבסיס לשן החדשה שלכם.
  • והחלק השלישי שאתם כבר מכירים מטיפולים קודמים ופשוטים יותר – הכתר. הכתר מיוצר מחרסינה, במעבדה דנטאלית ואנו, בקליניקה של ד"ר אוסמה, אומנים בהטעמת צורתו וגוונו של הכתר, ליתרת השיניים בחלל הפה של הפציינט. ועד כדי כך, שגם אתם, ברבות הימים והלעיסות, תשכחו איזו שן בדיוק היא המושתלת!

לפגישת ייעוץ חינם וללא התחייבות

חייגו 04-871-0733 או מלאו פרטים ונחזור אליכם:

מתי כדאי

השתלת שיניים  הן פתרון אידיאלי לפציינט שאיבד שן אחת או יותר (ולא חשוב מה הסיבות). גם פציינט שבפיו שיניים  תותבות, הינו מועמד מתאים לשיפור איכות חייו בעזרת ההשתלה.

לפני תהליך הטיפול

לפני שאנו נתחיל בתהליך ביצוע ההשתלה, אנו נבנה לכם תוכנית אינדיווידואלית, המתאימה באופן אישי לכל מטופל ומטופל. באחריותנו לבקש מהפציינט למלא שאלון ולחתום על הצהרת בריאות. במקרה (וכפי שאתם מתארים לעצמכם, מקרים כאלה רבים ומגוונים) וישנן אצל המטופל בעיות רפואיות כגון סכרת, מחלות לב ועוד, באחריותנו לבקש ממנו לספק לנו את האישורים המתאימים להמשך טיפול. בכל מקרה, יופנה הפציינט לצילום פנוראמי ובמקרה הצורך גם לצילום CT, אשר יספק לצוות הקליניקה את האינפורמציה העדכנית ביותר לגבי מצבה האיכותי והכמותי של העצם, אשר בתוכה יוברג בורג השתל כהכנה לשן החדשה.

בשלב הבא תילקחנה מידות מדויקות של שיני המטופל על מנת להתאים את גודלו וצורתו של השתל לשאר השיניים בפיו של הפציינט.

המטופל מקבל מרשם ופירוט של תרופות, אותן יש ליטול לפני תחילת ההשתלה וחותם על טופס הסכמה לטיפול, בדיוק כמו לפני כל פעולה כירורגית אחרת, למרות שפעולה זו היא מן הפשוטות בתחום הכירורגיה.

כיצד מתבצע תהליך הטיפול?

השתלת שיניים היא אכן פעולה כירורגית, המתבצעת בהרדמה מן הסוג המתאים ביותר למטופל (הרדמה מקומית, טשטוש, סדאציה או הרדמה כללית – ראו הסברים בהמשך). תהליך ההרדמה מתבצע על כיסא המטופל, בתנאי היגיינה אופטימאליים. תהליך ההשתלה עצמו נמשך בין חצי שעה לשעה וחצי, תלוי במספר השתלים המבוצעים ביום הטיפול עצמו. אנו ממליצים לפציינט לבוא לביקורת פעמיים בשנה. את ביקורת השתלים נבצע ללא תשלום, כחלק אינטגראלי מהשלמת הטיפול.

האם תהליך ההשתלה כרוך בכאבים?

מידת הכאב היא דבר אינדיווידואלי המשתנה ממטופל למטופל, וכמובן המדדים לכאב הם פיזיים ופסיכולוגיים כאחד. אנו, בקליניקה, מתחייבים לעשות הכול, על מנת להקל על סבלו של הפציינט במהלך התהליך. כמובן שכל התערבות כירורגית תתבצע בהרדמה. ישנן סוגי הרדמה שונים והם מותאמים לאופיו וגילו של המטופל ולאופי הטיפול עצמו:

סוגי ההרדמה בהם משתמשים בקליניקה של ד"ר פאפורה:

  • טשטוש דרך הפה: אלה הם כדורי ההרגעה, אותם נוטל המטופל לפני תחילת הטיפול.
  • טשטוש תוך-ורידי, כאשר הפציינט נמצא בהכרה מלאה. חומר ההרגעה התוך ורידי ניתן באופן מבוקר ידי רופא מרדים, תוך בקרה מתמדת של דופק, פעולת הלב ורמת החמצן בדמו של המטופל.
  • הרדמה כללית (סדציה). כאשר פעולת ההשתלה היא אורכת זמן רב (במקרה של מספר שתלים בטיפול אחד) או במקרה שהמטופל סובל מחרדה ברמה הגבוהה מן הממוצע – ניתן לבצע את הטיפול בהרדמה כללית. במקרה כזה, יעדיף צוות הקליניקה לבצע את ההשתלה בבית חולים, תוך נקיטת כל הסידורים האדמיניסטרטיביים עבור הפציינט הספציפי.

מהו אורך חיי השתלים

בסיום הטיפול ולאחר השתלבותם של השתלים בעצם הלסת וריפויו המלא של אזור הטיפול, הופכים השיניים החדשות לחלק אינטגראלי משיני המטופל. מהשלב הזה, יש לשמור על היגיינת הפה, כאילו מדובר בשיניו הטבעיות של הפציינט. הטיפול הנאות בשתלים וכתרים, בהחלט יאריך את חייהם. יש להקפיד על צחצוח פעמיים ביום ועל שימוש בחוט דנטאלי. במקרה כזה, נוכל להבטיח לכם שנים רבות של בריאות דנטאלית והנאה מחיוך לבן ובריא והתענגות על כל ביס. ושוב, מאחל לכם צוות הקליניקה – תתחדשו, בתיאבון ועד 120!

לפגישת ייעוץ חינם וללא התחייבות

חייגו 04-871-0733 או מלאו פרטים ונחזור אליכם:

שיטות ההשתלה

השתלה חד-שלבית

מיד לאחר עקירת השן הניזוקה, מחדירים את בורג השתל אל תוך הרווח שנוצר בין שתי השיניים הנותרות (מכתשית השן) הפציינט יכול לראותו מזדקר מעל קו החניכיים. לאחר כמה שבועות, יהיה השתל מוכן להרכבת המבנה והכתר.

השתלה דו-שלבית

מיד לאחר עקירת השן הניזוקה, מחדירים את בורג השתל אל תוך הרווח שנוצר בין שתי השיניים הנותרות (מכתשית השן), אך עדיין לא ניתן לראותו מזדקר מעל קו החניכיים, כיוון שהוא נמצא בתהליך השתלבות בעצם הלסת. השתל ייחשף בהדרגה (מעין "יגדל" או "יצמח") ורק לאחר היחשפותו מעל לקו החניכיים, ניתן להמשיך בהרכבת מבנה וכתר. השתלה דו-שלבית מתבצעת במקרים בהם איכותה וכמותה של העצם אינן מספיקות להשתלה חד-שלבית.

השתלה חד-יומית

במקרה של השתלת השתל בלסת התחתונה, ניתן לבצע את כל התהליך כולו ביום אחד בלבד. בתהליך זה, שעות ספורות לאחר הברגת בורג השתל, מאפשר מצבו של הפציינט הלבשת הכתר על המבנה המותקן בשלב הקודם (בתחילת הטיפול של אותו היום).

השתלה מיידית, אך עם העמסה מוקדמת

ישנם מקרים ספציפיים, במיוחד בלסתות העליונות, בהם צפיפות העצם הינה ירודה ומצב זה יוצר צורך בהשתלה של תוספת העצם. לפעמים, יש צורך להשתיל את תוספת העצם לפני הברגת השתל ולפעמים פעולת ההשלמה תתבצע בו זמנית עם ההשתלה של בורג הטיטניום. במקרה של השלמת העצם, יש צורך להמתין עד שהחלק המושתל ישתלב עם יתרת עצם הלסת ורק לאחר תהליך טבעי של השתלבות – לבצע את השתלת השן על כל מרכיביה (שתל, מבנה וכתר). למרות אורכו היחסי של תהליך מן הסוג הזה, השלמת העצם תחזק את השתל העתידי ותגביר את יציבותו.

השתלה והשלמת העצם יכולות להתבצע בשלושה אופנים שונים:

  •  השתלת אבקת עצם
  • השתלת גוש עצם מלאכותית
  • השתלת גוש עצם טבעית – הנלקח מהמטופל עצמו.

במקרה של האופציה השלישית – ניתן לקחת עצם מכמה מקומות בגופו של המטופל. פעולת ההתרמה תתבצע על ידי רופא מומחה בכירורגיית פה ולסת וניתן לבצעה לפני תחילת הליך ההשתלה או אף בזמן ביצועו ממש.

לפגישת ייעוץ חינם וללא התחייבות

חייגו 04-871-0733 או מלאו פרטים ונחזור אליכם: