יישור שיניים

מטרת הטיפול הינו שיפור מיקום השיניים, המראה האסתטי והתפקוד התקין של השיניים

יישור שיניים

טיפול אורתודונטי מהו?

טיפול אורתודונטי עוסק בסוגים שונים של ליקויים הנוגעים למיקומם הלא תקין של השיניים, או לחילופין ליחס לא שווה בין הלסת העליונה והתחתונה. מטרתו העיקרית של טיפול זה היא לשפר את מיקום השיניים, בכך גם לשפר את המראה האסתטי, ולדאוג לתפקוד תקין של השיניים. טיפול אורתודונטי בדרך כלל מבוצע בגיל הנעורים, אך ניתן ורצוי לבצע את הטיפול גם אצל מבוגרים הזקוקים לכך.

אצל מבוגר, טיפול אורתודונטי לפעמים מהווה חלק מטיפול שיקומי מקיף. מטרתו של הטיפול הינה הזזת שיניים, לשם כך אנו נזקקים לסוגי מכשירים שונים. הזזת השיניים נעשית בעזרת סמכים המודבקים אל השיניים, או בעזרת מכשירים ניידים שניתנים להסרה על ידי המטופל. רבים מהמטופלים חוששים מטיפול אורטודונטי עם סמכים בגלל בעיה אסטתית. כפתרון לבעיה זו פותחו בשנים האחרונות שיטות מתקדמות וחדישות המאפשרות את ביצוע הטיפול יחד עם סמכים שקופים (בלתי נראים), או סמכים המודבקים בצידה הפנימי של מערכת השיניים (Lingual orthodontics).

שימוש בסד שקוף (Invisalign) הגורם לתזוזת השיניים, וניתן להסרה, הינו חידוש נוסף בתחום. בעזרת המחשב ניתן לתכנן את הסדים, ואחת לתקופה מסוימת מוחלף הסד, עד להזזה המלאה של השיניים למקומן החדש. כל שיטה מותאמת לטיפול שונה, ולכן יש צורך להתאים את השיטה למטופל באופן אישי.

שימוש נכון במכשירים, אבחנה מדוייקת ועיתוי נכון של הטיפול חשובים עד מאוד להצלחתו של הטיפול האורתודנטי. ישנה חשיבות רבה לכך שהדבר יעשה על ידי אורתודונט מומחה, שהבנתו, ניסיונו וידיעותיו בתחום, מאפשרים להחליט, לאחר אבחנה מדויקת ,את הטיפול המתאים, ובאיזו שיטה כדאי ורצוי לבחור.

מתי רצוי להיבדק אצל אורתודונט?

לבדיקה אורטודונטית מומלץ להגיע בסביבות גיל 6, לאחר בקיעת השיניים הטוחנות הקבועות הראשונות, וכן לאחר תחלופת החותכות המרכזיות והצדדיות התחתונות העליונות, בין גילאים שמונה לתשע. זהו הזמן הרצוי בו ניתן להעריך אם צפויים ליקויים כלשהם, ומתי רצוי לקבוע את התחלת הטיפול.

בצעירותי לא עברתי את הטיפול, האם ניתן עדיין לבצע את הטיפול האורתודונטי?

כיום, כ-20-30 אחוז מכלל הטיפולים האורתודונטים מתבצעים במבוגרים מגיל 18 והלאה.
גם לאחר גיל 18 ניתן וכדאי לטפל כמעט בכל המצבים והליקויים, כאשר מגוון המכשירים לשימוש
המטופל נשאר רחב וגדול.

יישור שיניים שקוף – קשתיות בלתי נראות

השיטה השקופה היא דרך מושלמת ליישור שיניים ללא braces סמכים ("ברזלים"), בעזרתן של קשתיות שקופות בלבד. היום אין צורך כבר בהדבקת מתכות וחיבור חוטי ברזל למניהם. השיטה השקופה עושה שימוש בסדרה של קשתיות שקופות המותאמות באופן אישי ומעוצבות בטכנולוגיה חדשנית. הקשתיות השקופות מזיזות בהדרגה את השיניים ומעצבות אותן עד ליישורן.

תיקון ליקויים בעמדת השיניים באמצעות פלטות שקופות הינו טיפול שלוקח היום ובעתיד מקום נרחב בטיפולים האורתודנטים. הוכח כי טיפולים אלו הם טיפול יעיל המניב תוצאות מעולות, המבוצע בנוחות וביעילות למטופלים. החומר השקוף ממנו עשויה הקשתית מעניק למטופל תחושה טובה במהלך הטיפול האורתודנטי. הטיפול כמעט ואינו מורגש בפה, הקשתית מאוד נוחה להרכבה ואינה משפיעה על הדיבור והמראה. אפשר להוריד את הקשתיות בכל זמן ולהרכיבן בקלות מחדש.

יתרונותיו של יישור שיניים שקוף

ניתן להסיר את הקשתיות בזמן צחצוח השיניים או בזמן האכילה וכמובן, במקרים מיוחדים.

  • חוטי מתכת הפוצעים והמציקים אינם.
  • כל שבועיים בממוצע מחליפים קשתיות לקשתית חדשה.
  • תוצאות מתקבלות במהירות.
  • הטיפול אינו משבש את סגנון החיים.
  • אנשים כמעט ואינם מבחינים שעברתם טיפול.
  • אפשר להמשיך ולעשות ספורט ללא חשש.

ישנו הצורך להגיע לתקופה לביקורת במרפאה.

למה אנשים מעדיפים יישור שיניים שקוף?

בזכות הקלות והנוחות, הבחירה בשיטה הפך אותה לבחירה האופטימלית של יותר מחצי מיליון אנשים. השיטה השקופה העניקה למאות אלפי אנשים את הזכות לחייך מחדש. כיום אין סיבה להסתובב עם ברזלים. חשוב דעת: יש לבצע בדיקה ראשונית לצורך התאמה.

יישור שיניים בשיטה הממוחשבת

היום, עם ההתפתחות בתחום הרפואה האסתטית אנו לא מחוייבים לקבל את מראנו כמובן מאליו ויכולים למצוא פתרונות אסתטיים חדישים לחיוך מושלם.

חיוך עם שיניים אסטתיות מאפשרות תנאים טובים לניקוי ולשמירה על בריאותן, ונותנות מראה אלגנטי וחינני. הודות לטכנולוגיה חדשנית ומתקדמת באורטודונטיה אפשר לטפל ולשפר באופן קיצוני את מראה השיניים גם אם מיקומם בעייתי הודות להדמייה הממוחשבת של חברת קדנט (Cadent) נוכל להתאים לך את הטיפול המושלם ואת החיוך שתמיד רצית.

בתחילת הטיפול תוכלו לקבל הדמייה ממוחשבת ומשוערת של מצב השיניים לפני ואחרי הטיפול. השיניים נסרקות בעזרת הטכנולוגיה המתקדמת של חברת קדנט (Cadent), טכנולוגיה משוכללת ומקצועית זו עוזרת לצפות את הכוחות והתזוזות המופעלים על כל שן ושן ולקבל את הדיוק הרב ביותר.

היתרון הגדול של השיטה הממוחשבת על פני השיטות המסורתיות המקובלות בשוק מתבטא בקיצור משמעותי של כל תהליך הטיפול.

יישור השיניים מדויק, קצר ונוח!

לפגישת ייעוץ חינם וללא התחייבות

חייגו 04-871-0733 או מלאו פרטים ונחזור אליכם: