הלבנת שיניים

טיפול המיועד להחזיר לשיני המטופל את צבען הטבעי או "להתקרב" במידה מקסימאלית לגוונן המקורי

הלבנת שיניים

הלבנת השיניים היא טיפול המיועד להחזיר לשיני המטופל את צבען הטבעי או "להתקרב" במידה מקסימאלית לגוונן המקורי.

בקליניקה של ד"ר אוסמה מוצעות לפציינט שתי אופציות להבהרה:

  • אופציה אחת היא בטכניקה המבוצעת על ידי רופא השיניים
  • האופציה השנייה מאפשרת למטופל לבצע את התהליך בסביבתו הביתית, כמעט ללא הפרעה למהלך התקין של היום-יום.

הלבנת השיניים מתבצעת על ידי כיסוי פני השן החיצוניים (בפעולת משיחה) בחומר כימי פעיל. החומר הוא מן הסוג שנמצא בדרך כלל בתכשירי ההבהרה הקיימים והידועים כגון הידרוג'ן פרוקסיד או קמבריד פרוקסיד והפעולה הנגרמת על ידי חומרים פעילים אלה – היא חמצון כיסוי האמייל הטבעי העוטף את השן.

באילו מקרים השיניים משנות את צבען?

כיסוי השן מורכב משתי שכבות:

  • השכבה החיצונית – שכבת האמייל, נטולת הצבע והשקופה מטבעה.
  • השכבה הפנימית – שכבת הדנטין – שגווניה הם כגוון החומר ממנה היא מורכבת – חום-צהבהב.

עובייה של שכבת האמייל, למרות היותה שקופה – מסתיר, מחוויר וממתן את גווני שכבת הדנטין עד כדי שהשן נראית לבנה. עם הזמן והגיל, נשחקת שכבת האמייל ושכבת הדנטין המשתקפת דרכה – היא זו שמצהיבה ומכהה את גוון שינינו. שחיקת שכבת האמייל יכולה להיגרם גם כתוצאה מצחצוח שיניים אובססיבי או שימוש במשחת שיניים חזקה מדי. לכן, בסיום טיפול ההבהרה, אנו, בקליניקה של ד"ר ענת, נתאים את משחת השיניים הנכונה ביותר למבנה חלל הפה שלכם ונדריך אתכם בנושא הצחצוח הנכון עבורכם.

הסיבה הנוספת התלויה בנו, היא סוג המזון שאנו צורכים, מידת השימוש במשקאות עמוסים בקופאין כגון קפה לסוגיו השונים, תה עם קפאין לסוגיו השונים ויינות אדומים. כמובן שגם העישון "אינו תורם" כלל להישארותם של השיניים בצבען הטבעי.

כיצד נציע לכם להלבין את שיניכם?

בקליניקה של ד"ר אוסמה נציע לכם מספר שיטות מתוך שתי הטכניקות העיקריות שהזכרנו בתחילת פרק ההלבנה הלבנת השיניים במרפאתנו  הפעולה תתבצע על ידי רופאה המתמחה בקוסמטיקה דנטאלית ואורך הטיפול הוא בין שעה לשעתיים סה"כ. בתחילת הטיפול מכוסות עיני המטופל כדי להגן עליהן מפני קרני האור והלייזר.

לאחר מכן מתבצעת "הפרדה" בין השיניים לבין שפתיו, חניכיו וחלל פיו של המטופל, על מנת למנוע מגע בינם לבין החומר הפעיל של ההבהרה. לאחר מכן מושחים את השיניים בג'ל ההלבנה ומכוונים את תאורת הלייזר על שיני המטופל בלבד. לטכניקה זו תוצאות מיידיות.

הלבנת שיניים ביתית

להלבנת השיניים הביתית קיימות שתי אופציות טיפול. האחת היא מקצועית-קלינית:

המטופל מגיע לקליניקה שלנו והרופא, לאחר מדידה מדויקת, מכין סד הלבנה אישי לפציינט. לאחר מספר ימים, חוזר המטופל אלינו ומקבל לידיו את ערכת ההלבנה האישית: את הסד האינדיווידואלי שלו ואת חומר ההלבנה. בתהליך פשוט המטופל מזריק באופן עצמאי את כמות חומר ההלבנה אל תוך סד ההלבנה (שימו לב! לא מזריק לעצמו, אלא לסד בלבד, לכן אין לכם מה לחשוש) ומרכיב את הסד על שיניו, בפעולה פשוטה ומודרכת. המטופל נשאר עם הסד על שיניו למשך שעתיים עד ארבע שעות ביום –
לפי בחירתו ואפשרויות סדר יומו.

הטיפול בשיטה זו אורך בין 3 ל-6 שבועות, עד שמגיע המטופל, במעקב רופא כמובן, לגוון השיניים הרצוי והאסתטי מבחינתו. אנו לא ממליצים להגיע לצבע לבן ממש, כיוון
שגוון שינינו הטבעי הוא בגוון שנהב – אוף-וויט וצבע לבן בוהק עלול להקנות לשינינו מראה מלאכותי. חשוב לדעת! תהליך ההבהרה ממשיך לפעול במשך 48-72 שעות לאחר סיום הטיפול ובכך יתרונו הגדול.

הפעולות שאנו, בקליניקה, מתוך ניסיון מצטבר בקוסמטיקה דנטאלית, ממליצים לנקוט בהן לפני תחילת טיפול ההבהרה הן:

צחצוח שיניים סיסטמתי מספר ימים לפני תחילת הטיפול, מספר פעמים ביום. הפסקת עישון (למי שיכול, וכמובן מומלץ גם ל"הלבנת" הריאות!) לפני כניסתכם לטיפול ההבהרה.

ביצוע ניקוי שיניים כללי על ידי השיננית המוסמכת של הקליניקה, לפני תחילת הטיפול. אם הינכם עומדים לעבור טיפול אסתטי כגון הרכבת כתרים או ציפויי חרסינה
(ראו לינק נפרד), רצוי לבצע את הטיפולים הנ"ל לפני תחילת טיפול ההבהרה. וזו כיוון שרק שיניכן הטבעיות מושפעים מטיפול ההלבנה ולכן יש להתאים את מידת ההבהרה גם לכתרים או ציפויי החרסינה שמורכבים על שיניכם.

בסיום הטיפול, תקבלו מאיתנו הדרכה מפורטת על שמירת התוצאות לאורך זמן, המותאמות אישית לכל מטופל ומטופל. ההדרכה תתחשב בהרגלי התזונה שלכם, מאכלים אהובים, הרגלי שתיית משקאות מעוררים או משכרים ועישון. ההדרכה תינתן גם בנושאים כמו צחצוח ושמירת היגיינת חלל הפה בכלל.

ואם תקפידו על כל אלה ובאתם לבצע טיפול הבהרה לכבוד בר או בת המצווה של ילדכם, יש סיכוי שאת תהליך ההבהרה הבא תרצו לבצע רק לקראת חופתו או חופתה!

לפגישת ייעוץ חינם וללא התחייבות

חייגו 04-871-0733 או מלאו פרטים ונחזור אליכם: