כתרי זירקוניה

להחזיר לשן את הצורה, הצבע ואת התפקוד המלא

הכתר שבזירקוניה

אל הזירקוניה התייחסנו במאמר על טיפולי השורש, מעצם היותה הישורת האחרונה והמסיימת של טיפול השורש: הבחירה בסוג הכתר. עתה נסביר מהם יתרונותיה וכמובן נענה על שאלת המפתח: האם בבניית כתר, עדיף להשתמש במתכת או בזירקוניה?

מי את זירקוניה?

הזירקוניה היא כתר המכונה: "יהלום מלאכותי"; היא מכילה את החומר הקרמי: זירקוניה מוקסיט. זהו חומר חזק שאינו מתכתי ואינו מחליד.

זול הוא לפעמים יקר…

בגמר טיפולי הסתימות והשורש, יש לשמור על מה שנותר מחומר השן המקורי באמצעות הכתר, ולכן בחירת סוג הכתר משמעותית לשמירה על שרידי השן ועמידותה לאורך זמן רב יותר ובאסתטיקה טובה יותר. הרי אף אחד מאיתנו לא רוצה להגיע לברירת המחדל של עקירה…

אלא שבין הרצון שלא להגיע לעקירה ובין מה שנעשה לרוב בפועל –  יש לצערנו הבדל. חלק לא מבוטל מן המטופלים מחשיב את בחירת סוג הכתר לחלק הפחות קריטי; שטיפול השורש הוא מהות העניין, ושבחירת סוג וציפוי הכתר היא לא יותר מ"דובדבן שבקצפת" – כי 'זה טוב איתו, אבל נסתדר גם בלעדיו… כתר מתכתי עם חרסינה רגילה לא יעשה עבודה טובה פחות, ובוודאי שהוא חסכוני יותר. היעילות תהא זהה, זירקוניה היא מותרות!'.

אז לא, חברים. כתר חרסינה על בסיס מתכתי, חשוף לכמה דברים בעייתיים: החל מקורוזיה שמצטברת עליו לאורך זמן, דרך העובדה שאין הכשרה מיוחדת הנדרשת להכינו ולכן אתם יכולים "ליפול" על בונה כתר שלא עשה עבודה מדויקת ביציקה, וכלה באפשרויות של אלרגיה ושן שתיראה שונה ולא תהא אחידה כמו יתר השיניים. בנוסף, תהליך השיוף בשן ארוך ואגרסיבי, ולכן היא פגיעה יותר בסיום ההליך.

עכשיו חישבו על כך: בשקלול כל הפרמטרים שהוצגו, ישנו סיכוי סביר שהשקעתם כסף בסתימה, בטיפול שורש, בכתר זמני ובכתר קבוע (שאינו עשוי מזירקוניה) ובכל זאת תגיעו לכדי עקירה! האם הבחירה הזו הייתה כדאית?

הבחירה הנכונה

בכתר זירקוניה לעומת זאת, אין מקום לפשרות ולדאגות! עבודת היציקה יותר מדויקת, כך שהכתר יושב היטב במקומו. כל התהליך נעשה במעבדה בצורה ממוחשבת וע"י אדם מיומן ודייקן שהוכשר לכך, ולכן ניתן לומר שהמוצר מקבל "טיפול עשרת אלפים" לפני שייכנס לפה שלכם. הזירקוניה האיכותית אינה צוברת קורוזיה ואינה גורמת לתופעות לוואי, שיוף השן והשחזתה הם פחות אגרסיביים מאשר כתר מתכת.

ומה לגבי האסתטיקה? הזירקוניה מבטיחה אסתטיקה גבוהה ואחידה של הפה, כיוון שהשן המטופלת נראית אחידה ביחס ליתר השיניים.  

מטופלים רבים בוחרים לשלב בכתר זירקוניה המשולב בחרסינה כמעטפת חיצונית, או בזירקוניה מונוליטית טהורה ומלאה, ללא מתכת או חרסינה.

במרפאת השיניים שלנו, אנו מבצעים כתרי זירקוניה משתי האופציות.

לפגישת ייעוץ חינם וללא התחייבות

חייגו 04-871-0733 או מלאו פרטים ונחזור אליכם: